ariabank
04 خرداد 1402 - 11:17

ارسال نامه‌ای حاوی پودر سفید به دفتر حوزه انتخابیه وزیر اقتصاد آلمان

ارسال نامه‌ای حاوی پودر سفید به دفتر حوزه انتخابیه وزیر اقتصاد آلمان منجر به یک عملیات پلیس چند ساعته و تخلیه یک ایستگاه پلیس شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ"، یک ایستگاه پلیس در فلنزبورگ آلمان به دلیل پاکت نامه‌ای تهدید آمیز خطاب به رابرت هابک، وزیر اقتصاد فدرال آلمان حاوی پودر سفید ناشناخته تخلیه شده است. سخنگوی پلیس گفت که یک شهروند پاکتی را که قبلاً در روز چهارشنبه به دفتر حوزه انتخابیه هابک در ایستگاه پلیس رسیده بود، تحویل داد.

پلیس به دلیل محتوای مشکوک این نامه با آتش نشانی تماس گرفت. به دنبال آن یک عملیات پیچیده انجام شد که پس از تقریباً سه ساعت به پایان رسید. براساس اعلام پلیس کسی در این عملیات آسیب ندیده است.

در ابتدا مشخص نبود چه نوع پودری در این نامه است. سخنگوی پلیس شب گذشته اعلام کرد که پس از تحقیقات، وجود مواد شیمیایی و رادیواکتیو خطرناک در این بسته رد شد. فرض بر این است که این پودر ماسه ریز است. با این حال، هنوز مشخص نیست که آیا پودر حاوی مواد بیولوژیکی است یا خیر. بر اساس این گزارش، تحقیقات در این باره همچنان ادامه دارد.

نتیجه نظرسنجی اخیری که بین شهروندان آلمانی انجام شده است نشان می دهد که اکثر شهروندان این کشور از رابرت هابک، وزیر اقتصاد آلمان ناراضی بوده و خواهان کناره گیری وی هستند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1237496